Antox 90 E - Cheminox

İçeriğe git
ANTOX 90 E
Antox 90 E, Paslanmaz Çelik Metallerde Pasif Katmanı çok kısa sürede oluşturur. İmalat sonrası montaj sahasında veya şantiyede oluşan korozyon problemlerini gidermek için kullanılan çok etkili, çevre ve işçi sağlığı açısından kullanıma uygun lokal kurtarma macunudur. Paslanmaz çelik üzerindeki sararmaları ve korozyonları tek seferde giderir, nemli bez ile uygulandığın için extra durulama gerektirmden pasivasyonun oluşumunu sağlar.
Antox 90 E
Özellikleri;
Paslanmaz çelik metalin en büyük özelliği olan pasif katman normal şartlarda krom nikel`in oksijen ile girdiği temasta 4 ila 6 hafta da oluşmaktadır, Antox 90 E bu katmanı dakikalar içinde oluşturur ve normal şartlarda en fazla 2 mikron kalınlığına ulaşan bu tabakanın 24 saat içerisinde 3 mikrona çıkmasını sağlar.
İyi bir Pickling işlemi sonrası Antox 90 E ile Pasivasyon uygulaması mutlaka yapılarak malzeme koruma altına alınmalıdır.
Antox® Paslanmaz Çelik Kimyasalları Chemetall (Schweiz) AG garantisi altındadır.
Kullanımı;
  • Öncelikle bütün yüzeyin Antox 73 E veya küçük parçalar için Antox 80 E ile Pickling yapılmalıdır.
  • İyice yıkanarak asitten arındırılmış yüzeye Antox 90 E spreylenir veya fırça ile uygulanır, uygulama sırasında yüzeyin ıslak veya kuru olması önem taşımaz.
  • Uygulama sonrası yıkama öncesi 15 – 30 dk. beklenmelidir.
  • Uygulama sonrası bol akan su veya sudan, zamandan tasarruf ve daha iyi bir yıkama için basınçlı yıkama makinesi kullanınız
  • Güvelik ve çevre bilgileri için MSDS Bilgi formunu inceleyiniz.
Dikkat edilecek hususlar;
  • Kullanım esnasında kişisel korunma yöntemleri tam uygulanmalı gözlük, lastik eldiven, önlük giyilmeli ve gerekirse maske takılmalıdır.
  • Antox 90 E asidik bir üründür.
  • Cilt ile temasta bol su ile yıkanmalıdır. Aşırı tahrişlerde Doktor yardımı alınız.
© 2022 Cheminox Sanayi Kimyasalları A.Ş. Tüm hakları saklıdır.
Marmara Geri Dönüşümcüler Sanayi Ayçiçek Sk No 8 Şekerpınar Çayırova Kocaeli
T: 0 262 658 41 71
F: 0 262 658 41 51
E: cheminox@cheminox.com
İçeriğe dön